Korteriomandiõigus

Küsimus: Mida teha, kui endine elukaaslane nõuab ühiselt ostetud korteri minu osa tema nimele ümber vormistamist?11.03.2017

Tere! Soetatud elamispind, millel siis ise olen kaastaotleja ja mõlemad endise elukaaslasega omanikud. Tema soov, et koliksin vabatahtlikult välja ja kirjutaksin oma osa tema nimele. Sellele eluasemele seatud ka hüpoteek minu vanemate korter aga ei ole nõus ka seda hüpoteegi alt vabastama. Palun Teiepoolset lahendust.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kui osapooled kaasomandi lõpetamises kokku lepi, siis saavad nad pöörduda kohtusse, kes lõpetab kaasomandi kohtotsusega, võttes arvesse ka kehtivat laenulepingut ning sellega seotud hüpoteeke.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ