Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteriühistu juhatuse esimees ja revident võivad olla isa ja poeg?31.03.2017

Tere!
Korteriühistu üldkoosolekul valiti juhatuse esimees ja revident, kuid nad on isa ja poeg, kas see on lubatud? Mittetulundusühinguseaduses kahjuks sellest pole midagi kirjas.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, mittetulundusühingute seaduse ja korteriühistuseaduse mõistes ei ole revisjonikomisjon korteriühistus kohustuslik, mistõttu ei reguleeri seadus ka revisjonikomisjoni liikmete valimise korda.
Korteriühistus on peamiseks järelvalveorganiks on korteriühistu üldkoosolek, kelle otsustada on, kuidas ja kes teostavad järelevalvet teiste korteriühistu juhtorganite üle. Kokkuvõttes ei ole küsimuses kirjeldatud olukord seadusega vastuolus.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ