Korteriomandiõigus

Küsimus: Kuidas esitada kohtuväliselt umbusaldust KÜ esimehele, kellel puuduvad konkreetsed tõendusmaterjalid KÜ rahade kasutamise kohta?06.05.2017

Kuidas esitada kohtuväliselt umbusaldust kü esimehele, kellel puuduvad konkreetsed tõendusmaterjalid kü rahade kasutamise kohta? Hääled jagunevad 3/3.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere,
korteriühistu juhatuse tegevuse peamiseks järelevalveorganiks on üldkoosolek. Häälte võrdse jagunemise korral üldkoosoleku otsuse vastuvõtmist ei toimu. See kehtib nii juhatuse umbusaldamise-, kui valimise puhul.
Arvestades viimase asjaolu kõrval sellega, et seaduse järgi lõpevad juhatuse volitused automaatselt (ilma volituste lõpetamise otsuseta), saavad juhatust mitteusaldavad korteriomanikud kaitsta oma õiguseid sellega, et nad keelduvad juhatuse volituste pikendamisest.

Lugupidamisega,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ