Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas saab seaduslikku jõudu omavaks lugeda ühistu liikmete osalemist virtuaalselt (Skype teel) üldkoosolekul?13.05.2017

Üldkoosolekul võetakse vastu uus põhikiri ja valitakse uus juhatus. Uues ja vanas põhikirjas on juhatuse volituste tähtaeg erinev. Kumma põhikirja tähtaega peaks järgima? Millal jõustub põhikiri? Kui teha e-keskkonnas juhatuse muutmisavaldus, kas selle peaks allkirjastama ainult uued liikmed või ka need kes valiti tagasi juhatusse?
Kas saab seadusliku jõudu omavaks lugeda ühistu liikmete osalemist virtuaalselt (Skype teel) üldkoosolekul?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, mittetulundusühingute seaduse (MTÜS) paragrahv 23 lg 2 kohaselt jõustub põhikirjamuudatus selle registrisse kandmisest.
Korteriühistu üldkoosoleku läbiviimise korda reguleerib omakorda MTÜS paragrahv 21, mis ei näe ette võimalust osaleda hääleõigusega üldkoosolekul virtuaalselt.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ