Korteriomandiõigus

Küsimus: Kui korteriühistul on olemas maksekäsu kiirotsus, siis mis aja jooksul peab selle kohtutäiturile edastama?24.05.2017

Tere.
Kui korteriühistul on olemas maksekäsu kiirotsus, siis kas on mingi limiteeritud aeg selle edastamiseks kohtutäiturile? Või võib sellega venitada igavesti?
Aitäh

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, aja, millal maksekäsu kiirmenetluse otsuse kohtutäiturile esitada, saab valida korteriühistu ise. Selle juures tuleb aga arvestada asjaoluga, et maksekäsu kiirmenetluse otsus aegub 10 aasta möödudes.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ