Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteriühistu peab valima ka revisjonikomisjoni?15.06.2017

Tere!
Palun öelge, kas korteriühistu peab valima ka revisjonikomisjoni? Seadusest ei leidnud justkui viidet, et selline kohustus oleks. Tegemist väikese, 12 korteriga majaga, milles alles hakatakse ühistut looma.

Aitäh!

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteriühistu tegevuse järelevalveorganiks on üldkoosolek. Revisjonikomisjoni valimise kohustus tekib korteriühistul üksnes juhul, kui revisjonikomisjoni instituut on korteriomanike poolt ellu kutsutud korteriühistu põhikirjaga.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ