Korteriomandiõigus

Küsimus: Kuidas käib muru niitmine, kas iga korter niidab võrdselt või graafik tehakse vastavalt korteri suurustele?28.06.2017

KÜ on 6 korterit. Minu korteri suurus on 10% üldpinnast. Kuidas käib muru niitmine? Kas iga korter niidab võrdselt või graafik tehakse vastavalt minu korteri suurusele? Seega kui majas on 2 väiksemat korterit, siis meie läheme nagu 1 korteri alla ja niidame vaheldumisi? Meile pidevalt toonitatakse, et teile kuulub ainult 10% maja ümbrusest, et saate vaevalt oma auto ära parkida, aga kui niitmiseks läheb siis peame niitma võrdselt.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteriühistu majandamiskulusid kannavad korteriühistu liikmed (korteriomanikud) korteri üldpinna suurusest lähtudes. Sama loogika kehtib ka juhul, kui korteriühistule pandud kohustust (sh muru niitmine) on korteriomanikud nõus ise täitma.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ