Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteri müügikuulutuse aia peale panekuks peab luba küsima KÜ juhatuselt või kõigilt korteriomanikelt?13.08.2017

Tere
Meie maja ümber on piirdeaed. Üks omanikest soovib enda korteri müügikuulutuse aia peale panna. Kas piisab kui KÜ juhatus annab selleks nõusoleku või tuleb kõikide omanike käest seda küsida?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, täpne vastus sõltub erinevate asjaolude (reklaami visuaal, -tehniline teostus, -suurus, -info detailsus, -kestvus jne) koosmõjust, kuid eeldada tuleks, et korteri müügikuulutuse aia peale panemiseks on minimaalselt vajalik korteriühistu üldkoosolekul lihthäälteenamusega vastu võetud otsus.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ