Korteriomandiõigus

Küsimus: Millal saab ehitatava paarismaja korteriomanditeks jagada?01.09.2017

Tere

Plaanime sõbraga kaasomandis krundile rajada paarismaja (kahe korteriga elamu). Mis hetkel on meil võimalik see korteromanditeks jagada - kas siis kui ehitis on valmis või saab ka varem?

Tänan

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kinnisasja (krundil) saab korteriomanditeks jagada ka ehitusloa alusel.
Korteriomandite moodustamine toimub notariaalselt kinnitatud kinnistamisavaldusega, milles tuleb märkida korteriomandite reaalosade ja kaasomandi mõtteliste osade suurused. Kinnistamisavaldusele lisatakse ehitusloa andnud ametiasutuse väljastatud koopia korteriomanditeks jagatava hoone plaanist või ehitatava hoone projektist, millel on piiritletud ja korterinumbriga tähistatud iga korteriomandi reaalosaks olevad ruumid.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ