Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas see, et tegutsetakse ilma juhatuseta, peab olema ka põhikirjas kirjas?10.09.2017

10-korteriga ridamaja ei pea valima juhatust. Kas see, et tegutsetakse ilma juhatuseta, peab olema ka põhikirjas kirjas?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, küsimuses kirjeldatud regulatsioon hakkab kehtima alates 2018 aastast. Selle alusel tekkival korteriühistul ei ole põhikirja, tema tegutsemine, sh korteriühistu juhtimine kuni 10 korteriga kortereelamutes juhatust valimata, toimub seaduse alusel.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ