Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteri uue omanikuna on mul õigus osaleda antud koosolekul ühistu liikmena?11.09.2017

Pärast korteri kinkelepingu notariaalset vormistamist (korter on üle antud) selgus, et korteriühistu üldkoosolek toimub nädala pärast. Kas korteri uue omanikuna on mul õigus osaleda antud koosolekul ühistu liikmena? Ühistul on viis liiget.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteri omandamisel tekib uue korteriomaniku korteriühistu liikmelisuse õigus kinnistusraamatu kandega.
Juhul, kui korteriühistu üldkoosoleku toimumisajaks ei ole kinnistusraamatusse omaniku vahetumise kohta kannet tehtud, siis soovitan osaleda koosolekul eelmise omaniku volituse alusel.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ