Korteriomandiõigus

Küsimus: Kes saab otsustada, kas võtta korteriühistule uus laen peale või mitte?28.09.2017

KÜ tegi vastava otsuse ja võttis laenu, millega ehitati uus katus ja korstnajalad ning korstnad. Laen võeti 15 a.
Praegu on kõik majandamiseks olevad kulud korras, on väike tagavara ja lisaks käib vähehaaval ka koridori remont.
Tulid uued elanikud, omanikud - soovivad uut laenu olukorras, kus 5 a on veel vana laenukoormus. Lisa laen oleks liiast. Olime heas usus, et järgmine laen näiteks fassaadi remont ja soojustus tuleb järgmisena peale selle laenu tasumist.
Kas meil on õigustatud ootus, et kohe uut laenu ei võeta?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kortermaja renoveerimiseks võetava laenu puhul ei saa vastandada argumendiga, et teine laen on veel ära tasumata. Lähtuda tuleks sellest, kas laenu eest tehtav remonttöö on korterelamu korrashoiuks vajalik või mitte. Samuti on oluline see, kas kulud on saavutatavat eesmärki silmas pidades mõistlikud.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ