Korteriomandiõigus

Küsimus: Kes peab hüvitama radiaatorite vahetusel tekkinud kahju, kas korteriomanik või korteriühistu?25.10.2017

Tere,
Korteriühistu vahetas minu korteris radiaatorid ja vahetuse käigus kahjustati seina. Kas kahju peab korvama korteriomanik või korteriühistu?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kahjustuse ulatust täpselt teadmata, on sellele küsimusele raske vastata. Kohtud on sarnastes vaidlustes andnud korteriühistule õiguse, kui korteriomanikule tekitatud kahju ei ole olnud ülemääraselt suur.

Lugupidamisega,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ