Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas asutamiskoosolekul võib jätta osamaksu kinnitamata ja majaühisuse raha korteriühistule üle kanda?27.10.2017

Tere,
KÜ asutamiskoosolekul tuleb kinnitada ka osamaksu suurus. Majas on siiani tegutsenud majaühisus. Liikmetasudest on pangakontole kogunenud paari aasta jooksvate kulude jagu raha. Kas asutamiskoosolekul võib jätta osamaksu kinnitamata ja mille alusel saab summa MÜ-lt Kü-le üle kanda?

Tänades,

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteriühistu asutamiskoosolek peab osamaksu suuruse igal-juhul kinnitama. Samas võivad korteriomanikud otsustada, et osakapital moodustatakse ühisuse reservide arvelt. See otsus on ka ühisuse rahaliste vahendite KÜ-le ülekandmise aluseks.
Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ