Korteriomandiõigus

Küsimus: Kuidas peab arvutama hoolduskulusid, remondifondi makseid ja teisi ühekordseid kulusid majas, kus on ainult 8 korterit?04.11.2017

Tere,

kuidas peab arvutama hoolduskulusid, remondifondi makseid ja teisi ühekordseid kulusid majas, kus on ainult 8 korterit? Kas need kulud arvutatakse korteri ruutmeetripõhiselt või korteripõhiselt (jagatakse 8-ga)?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korterelamu majanduskulude jagamine toimub korteriomandiseaduse paragrahv 13 lõige 1 alusel, mille kohaselt jagunevad kulud korteriomanike vahel lähtudes nende kaasomandi eseme suurusest ehk ruutmeetripõhiselt.
01.01.2018 jõustuv korteriomandi- ja korteriühistuseadus lubab jagada majanduskulusid ka korteripõhiselt, kui sellega ei kahjustata ülemääraselt ühegi korteriomaniku huve, ning otsuse poolt on rohkem kui pool korteriomanikest, kellele kuulub üle poole kaasomandi esemest.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ