Korteriomandiõigus

Küsimus: Kuidas teha uueks aastaks korteriühistu, kui ma ei ole veel pärandit korda saanud, et oleks registris korteriomanikuna?09.11.2017

Tere.
Meie majas on 2 korteriomandit. Uueks aastaks on vaja moodustada korteriühistu. Kas mul on võimalik seda moodustada, kui ma ei ole veel korteri omanik? Nimelt pärandati mulle korter, kuid pärimistunnistuse väljaandmine toimub alles detsembri lõpus. Küsin seda selleks, et avaldusele on vajalik lisada kinnisturaamatu väljavõte korteriomandite kuuluvuse kohta. Kuidas toimida?

Ette tänades,

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kui korteriomanikud ei moodusta käesoleval aastal korteriühistut, siis teeb seda riik ise 01.01.2018, kandes ise ka kõik sellega seotud kulud.
Seega, kui Teil esinevad käesoleval hetkel takistused korteriühistu moodustamisel, siis ei ole vaja nende pärast muretseda.
Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ