Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas KÜ saab nõuda hooldus- ja halduskulude tasu kaasomandis oleva mitteeluruumi eest (m2 alusel), mis on antud ühe kaasomaniku ainukasutusse?12.11.2017

Kas KÜ saab nõuda hooldus- ja halduskulude tasu kaasomandis oleva mitteeluruumi eest (m2 alusel), mis on antud ühe kaasomaniku ainukasutusse? Nimetatud kaasomanik oli selliste kulude tasumisega kirjavahetuses nõus ja tasus need ära, aga hiljem hakkas neid tagasi nõudma.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, põhjendatud juhul võib korteriühistu nõuda korteriomanikult summade tasumist, mis on seotud tema ainukasutusse antud kaasomandiga.
Lisaks olukorrale, kus korteriomanik on ise sellega nõustunud, oleks korteriühistu nõue põhjendatud siis, kui see on kooskõlas korteriomanike võrdse kohtlemise põhimõttega.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ