Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas üürnik peab maksma igakuist rõdude "kogumistasu"?15.11.2017

Tere!
Pöördume Teie poole seoses kommunaalmaksetega. Nimelt maksame korteri üüri 420€ ning sellele lisaks tuleb postkasti paber kommunaalidega. Üheks selleks osaks on “Rõdud (kogumine)” 60€. Oleme varem seda maksnud, kuid tekkis küsimus kas peaksime seda tegema. Üürime seda korterit 2 aastat ja selle aja jooksul pole kordagi midagi nende rõdudega tehtud. Kas pole see korteriomaniku kohustus?

Ette tänades

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteri majanduskulude maksmine on korteriomaniku kohustus. Korteri üürniku kohustus, maksta majanduskulusid korteriomaniku eest, saab tekkida vaid üürilepingu alusel. Samas on oluline lisada, et sõltumata üürilepingus kokkulepitust vastutab korteriga seotud kohustuse täitmise eest alati korteriomanik.
Kokkuvõttes sõltub see, millises ulatuses tuleb Teil korteri majandamiskulude eest tasuda, üürilepingus kokkulepitust.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ