Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas ühistul on õigus nõuda üürniku poolt trepikojas tekitatud kahju eest hüvitist korteri omanikult? 18.11.2017

Tere,
Andsime korteri paariks päevaks rendile. Väidetavalt olid üürnikud lõhkunud maja trepikojas ühistu vara. Kas ühistul on õigus nõuda kahjutasu sisse korteri omanikult?

Ette tänades,

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kui üürnikud tekitavad korterelamule kahju, siis vastutab korteriomanik selle hüvitamise eest üürnikuga solidaarselt. Korteriomaniku vastutuse õiguslikuks aluseks on korteriomandiseaduse paragrahv 11 lõige 2, mille kohaselt on korteriomanik kohustatud tagama, et tema perekonnaliikmed, ajutised elanikud hoiduvad tegevusest, mille toime teistele korteriomanikele ületab omandi tavakasutusest tekkivad mõjud.

Lugupidamisega,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ