Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas on vaja luua korteriühistu kui omanikke on alla kümne, aga korteriomandeid kinnistul rohkem kui 10?23.11.2017

Kas uue KÜ seaduse järgi on vaja luua korteriühistu kui omanikke on alla kümne, aga korteriomandeid kinnistul rohkem kui 10? Osad korteriomandid on eluruumid, osad korteriomandid aga garaažid.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, 01.01.2018 jõustuva korteriomandi- ja korteriühistuseaduse kohaselt tekivad korteriühistud hoonetes, kus asuvad korteriomandid, sõltumata sellest, kui palju on hoones korteriomandeid ja sellest, mis on nende kasutamise sihtotstarve.
Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ