Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas üürnik võib tagantjärgi tagasi nõuda makstud remondifondi makseid?25.11.2017

Tere,
Kui üürnik on siiani maksnud remondifondi koos kommunaalmaksetega ja nüüd teavitas, et tema nõuab tagantjärgi kogu selle summa tagasi. Kas tal on see õigus. Üürilepingus ka kirjas, et kõrvakulud maksab üürnik.

Tänan.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, remondifond ja kõrvalkulu on mõlemad liiga laiad mõisted, et oskaksin konkreetses situatsioonis midagi põhjapanevat arvata.
Kui üürnik on käitunud seni selliselt, et remondifondi tasumine on tema kohustus, siis tuleb igal-juhul eeldada, et lepingu sõlmimisel lepiti kokku, et remondifondi näol on tegu kõrvalkuluga. Ühistute puhul, kelle kogutav remondifond katab vaid korterelamu jooksva remondivajaduse, see nii ka on.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ