Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korterelamu renoveerimisel võib viia esimese korruse korterid üle vesipõrandküttele?25.11.2017

Kas korterelamu renoveerimisel võib viia esimese korruse korterid üle vesipõrandküttele? Või osa esimese korruse korteritest (korteril oma jaotuspump)? Kas vesipõrandaküte, millele on koostatud projekt ja mis ei eraldu tsentraalsest süsteemist on individuaalne küttevorm?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korterelamu küttesüsteemi võib muuta, kui selle poolt on antud üle poole kõigist häältest nende korteriomanike poolt, kellele kuulub üle poole kaasomandi osadest.
Kirjeldatud küttesüsteemi näol ei ole tegu individuaalse küttesüsteemiga, vaid tegu on endiselt korteriomandi eseme koosseisu kuuluva korterelamu osaga.
Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ