Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas ootamatult surnud korteriomanikku võib üldkoosoleku hääletusel asendada abikaasa?30.11.2017

Tere!
KÜ liige (korteri ainuomanik) suri ootamatult enne üldkoosoleku toimumist. Väikeses ühistus on hääletamisel oluline iga hääl. Kas sellisel juhul saaks omanikku asendada samas korteris elav abikaasa?
Tänan.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteriomaniku surma avaneb pärand automaatselt, ning siis tuleb korteriühistu liikmeks ja korteriühistu üldkoosoleku hääleõiguslikuks isikuks lugeda lugeda juba pärija. Seega tuleks probleemi lahendamiseks viimase isik välja selgitada.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ