Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas on võimalik soovijatel osta omale ära parkimiskoht kortermaja hoovis?08.12.2017

Väikese korterelamu (KÜ) hoovis vastavalt projektile 6 parkimiskohta (korteriomanike mõtteline osa). Elamus korteriomandeid 14. Kõigile kohti ei jagu ja samas ei ole kõigil ka autot. Kas on võimalik ja kuidas on võimalik soovijatel osta omale ära parkimiskoht? Kuidas see peaks toimuma? Millest alustada? Mille järgi määrata hind. Kellele makstakse (ühistule või omanikele kes ei soovi osta)? Milline võiks olla optimaalne hind.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, krundil, millel asuvad korteriomandid, toimub parkimiskoha korteriomaniku ainukasutusse andmine kaasomandi kasutuskorra kokkuleppe alusel. Selline kokkulepe tuleb sõlmida notariaalses vormis.

Soovitan esimese asjana välja selgitada, kas kõik korteriomanikud on sellise tehinguga nõus. Kui vastus on jah, siis järgneb juba parkimiskoha hinna välja selgitamine ja parkimiskohast huvitatud isiku leidmine.

Tervitades, Andry Krass