Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas see on normaalne, et KÜ üldkoosolek ei võta minu küsimust arutusele, kuna see pole Word dokumendina esitatud?18.01.2018

Tere
Tegin KÜ üldkoosolekule aruteluks kirjaliku avalduse. Üldkoosolek seda arutlusele ei võtnud, kuna polnud World vormingus. KÜ juhatus väidab, et aktsepteerivad vaid World vormingus avaldusi. KÜ põhikirjas selle kohta info puudub.
Kohustab seda seadus?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteriühistu üldkoosolekul ettepaneku (tahteavaldus) tegemisel puudub vorminõue.
Olukorda reguleerib tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 69 lg 1 ja lg 2, mis ütlevad, et:
- kindlale isikule suunatud tahteavaldus tuleb tahteavalduse tegija poolt väljendada ja see muutub kehtivaks kättesaamisega. Kindlale isikule suunamata tahteavaldus muutub kehtivaks tahte väljendamisega.
- Tahteavaldus on kätte saadud, kui see on tahteavalduse saajale isiklikult teatavaks tehtud. Eemalviibijale tehtud tahteavaldus loetakse kättesaaduks, kui see on jõudnud tahteavalduse saaja elu- või asukohta ja tal on mõistlik võimalus sellega tutvuda.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ