Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas on kõik seaduslik, kui kortermaja köetakse juba paar kuud tsentraalselt aga ehitisregistris muudatusi tehtud pole?24.01.2018

Kortermaja köetakse juba paar kuud tsentraalselt. Ehitisregistris muudatusi tehtud pole, kas on kõik seaduslik?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, küttesüsteemi ümberehitamisest informeeritakse kohalikku omavalitsust elektrooniliselt ehitisregistri kaudu. Kui teavitamine ehitisregistri kaudu ei ole võimalik, esitatakse ehitusteatis kohalikule omavalitsusele, kes kannab andmed ehitisregistrisse.

Eeltoodust tulenevalt tuleks vastuse saamiseks, kas kortermaja küttesüsteem on ehitusseadustiku mõistes seaduslikult ümber ehitatud, pöörduda kohaliku omavalitsuse ehitusspetsialisti poole.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ