Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas ühistu juhatusel on õigus kehtestada kohustus ühistu liikmetel ühistu parklas oma auto ümber lund koristada?27.01.2018

Tere, kas ühistu juhatusel on õigus kehtestada kohustus ühistu liikmetel ühistu parklas oma auto ümber lumekoristus? Täpsustuseks, et pole isiklikke parkimiskohti.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kirjeldatud kohustust ei saa korteriühistu juhatus panna, eeldusel, et korteriomanik võimaldab parkimiskoha (ohutut) puhastamist. Eelkõige tähendab eeltoodu, et korteriomanik peab parklakoha selle koristamise ajaks vabastama.

Olukorda reguleerib korteriomandi- ja korteriühistuseaduse § 31 lg 1, mille kohaselt on korteriomanik kohustatud:
- hoidma eriomandi eset korras ning seda ja kaasomandi eset kasutades hoiduma tegevusest, mille toime teistele korteriomanikele ületab omandi tavakasutusest tekkivad mõjud;
- taluma mõjusid, mis jäävad käesoleva lõike punktis 1 nimetatud piiridesse.

Tervitades, Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ