Korteriomandiõigus

Küsimus: Kes peab tasuma korstna remondi, kas korteriühistu oma remondifondist või uus korteriomanik?11.02.2018

Tere.
Korteriühistu maja on ahiküttega. Korter on kaua olnud asustamata. Kes peab tasuma korstna remondi või amortiseerunud korstna asemel uue ehitamise kulud? Kas korteriühistu oma remondifondist või uus korteriomanik, kes kasutab nimetatud korstent? Teine küsimus, korteriomanik kavatseb teha ümberehitusi - uue välisukse oma korterisse, mida hakkaks kasutama ainult tema. Samuti on kavas ühendada kaks temale kuuluvat eri korrustel korterit, kelle nõusolekut selline tegevus vajab? Tänan.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere,
nii korsten, kui korteri välisuks kuuluvad korteriomandi kaasomandi eseme koosseisu, ning nende korrasoleku eest vastutab korteriühistu.
Korteri välisukse vahetamise loa annab korteriomanikule korteriühistu üldkoosolek.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ