Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteriühistu üldine elektrisüsteem (kelder, trepikojad) kuulub ühistu ühisvara hulka?26.02.2018

Tere!
Kas korteriühistu üldine elektrisüsteem (kelder, trepikojad) kuulub ühistu ühisvara hulka. Meie ühistul on sõlmitud võrguteenuse leping ja elektri ostuleping eri müüjatega. Kogu maja elektri tarbimist mõõdab keldris olev kaugloetav elektriarvesti. Ühistu elanikel elektrifirmaga lepinguid sõlmitud ei ole. Arve esitatakse korteriühistule.

Lugupidamisega,

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korterelamu elektrisüsteem kuulub korteriomandi kaasomandi eseme hulka, ning selle korrasoleku eest kannab vastutust korteriühistu.
Eeltoodud olukorda reguleerib korteriomandi- ja korteriühistuseaduse § 4 lg 3 ja 4, ning § 12 lg 1.

Lugupidamisega,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ