Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteriühistu üldkoosolekut tohib filmida ja kui ei, siis millise seadusega on see tegevus keelatud?05.03.2018

Tere. Kas korteriühistu üldkoosolekut tohib filmida ja kui ei, siis millise seadusega on see tegevus keelatud? Kas tohib kasutada leppetrahvi korteriomanike suhtes?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteriomanike (korteriühistu) üldkoosoleku läbiviimise korra, sh selle salvestamise, otsustab üldkoosolek ise. Seega on üldkoosolekul filmimine lubatud juhul, kui enamus üldkoosolekul osalenud korteriomanikest seda soovib/sellega nõustub.
Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ