Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas KÜ juhatus võib lõpetada lepingu haldusfirmaga või on vajalik üldkoosoleku nõusolek?21.03.2018

Tere,
Kas KÜ juhatus võib lõpetada lepingu haldusfirmaga või on vajalik üldkoosoleku nõusolek? Kas haldusfirma kannab varalist vastutust oma valede otsuste tegemise eest või õigete otsuste tegemata jätmise eest, mis toovad KÜ kahju?
Lugupidamisega

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, lepinguute sõlmimine ja lõpetamine on juhatuse pädevuses, kui üldkoosolek ei ole teisiti otsustanud.
Haldusfirma kohustused ja vastutus sätestatakse lepinguga. Haldusfirmaga sõlmitud lepingule võlaõigusseaduses sätestatud käsunduslepingu regulatsioonile. Selle kohaselt peab käsundisaaja käsundi täitmisel tegutsema käsundiandjale lojaalselt ja käsundi laadist tuleneva vajaliku hoolsusega. Kui haldaja seda kohustust ei täida, siis saab temalt nõuda tekitatud kahju hüvitamist või heastamist.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ