Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas võlad kinnisvara haldusfirmale lähevad üle ühistule?30.03.2018

Aastal 2017 mais tegime otsuse korteriühistu loomiseks. Alates juulist 2017 on KÜ juriidiliselt olemas. Enne KÜ loomist haldas maja AS X ja ka peale ühistu loomist otsustasime, et haldajaks jääb sama AS. Mitmel korteriomanikul olid võlad AS X ees enne kui moodustati KÜ. Kas on juriidiliselt õige, et AS X haldamise ajast olevad võlad läksid üle KÜ-le?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteriühistu tekkimisel läksid korteriühistule üle kõik korteriomanike ühised õigused ja ka kohustused, sh korterelamu majandamiskulude tasumise kohustus ja sellega seotud võlad.
Vastav regulatsioon tuleneb korteriomandi-ja korteriühistuseaduse § 66 lg-st 2, mille kohaselt lähevad korteriomanike ühisuse õigused ja kohustused üle korteriühistule. Sama põhimõte oli sätestatud ka kuni 31.12.2017 kehtinud KOS § 8 lg-s 1 primm.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ