Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteriühistul on õigus nõuda liikmetelt parkla ehitusega seotud kulude tasumist?10.04.2018

Kas korteriühistul on õigus nõuda liikmetelt parkla ehitusega seotud kulude tasumist, kui paljude liikmete sissetulek on vaid pension ja lisaks ei oma nad ka autot?
Juhul kui mõni kirjeldatud liige siiski otsustab parkla ehitusega seotud kulude tasumisest osa võtta, kas ühistu peab talle rajatavas parklas garanteerima ka parklakoha?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteriühistu pädevuses on parkla rajamise otsustamine, kui seda tehakse korterelamu krundi piirides.
Parkla majandamisel on korteriühistu (korteriomanike) kohustuseks tagada korteriomanike võrdne kohtlemine. Seega juhul, kui parklakoht garanteeritakse ühele korteriomanikule, siis tuleb sama tagada kõigile korteriomanikele.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ