Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korstna ehitamiseks läbi katuse on vajalik kõikide korteriomanike nõusolek või piisab KÜ üldkoosoleku otsusest?12.04.2018

Tere

Üks korteriomanik tahab paigaldada kaminat ja selleks on vaja läbi katuse korsten ehitada. Kas korstna ehitamiseks läbi katuse on vajalik kõikide korteriomanike nõusolek või piisab KÜ üldkoosoleku otsusest?

Tervitades

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteriomandi- ja korteriühistuseaduse § 38 lg 1 kohaselt tuleb ehitusliku või muu kaasomandi eseme korrashoiuks vajalikust muudatusest suurema ümberkorralduse tegemiseks sõlmida korteriomanike kokkulepe. Korteriomanike kokkulepe võib olla sõlmitud korteriomanike üldkkoosoleku otsuse vormis (st kõik korteriomanikud võtavad koosolekust osa ja hääletavad otsuse poolt).

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ