Korteriomandiõigus

Küsimus: Kui palju korteriomanikest peavad olema nõus renoveerimislaenuga?14.04.2018

Tere!

Korteriühistul on plaanis maja renoveerida. Selleks peab võtma laenu. Sellega tegeleb ühistu juhataja. Ühistul pole veel ühtegi laenu. Kui palju korteriomanikest peavad olema nõus laenuga? Inimesed on erinevad, ei ole võimalik, et kõik mõtlevad ühte moodi. Mis on laenu tingimusteks? Kas ühistu vanusele on ka mingi nõue?

Tänan

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kui laenu suurus ei ületa korteriühistu ühe aasta majanduskulude suurus, siis võib laenu võtmise otsustada korteriomanike üldkoosolekul lihthäälteenamusega (vt KrtS § 35 lg 2 p 6)

Kui laenu suurus on suurem, kui korteriühistu ühe aasta majanduskulud, siis peab vastavasisulise korteriomanike üldkoosoleku otsuse poolt olema üle poole kõigist korteriomanike häältest. Lisaks peab polthääletanutele kuuluma üle poole kaasomandi osadest (vt KrtS § 36 lg 1).

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ