Korteriomandiõigus

Küsimus: Mida mõistetakse korteriomandi kaasomandi osa all?21.04.2018

Ma ei saa aru, kas see tähendab seda, kui üks korter on kaasomandis, on see korteriomanike ühises kasutuses olevad ruumid ja maa või siis hoopis midagi muud. See väljend on kasutuses Korteriomandi- ja korteriühistu seaduse § 22 (1).

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, mõiste, korteriomandi kaasomandi ese, all peab korteriomandi- ja korteriühistuseadus silmas maatükki ning maatükil asuvaid korterelamu olulisi osasid.
Igale korteriomanikule kuulub eelnimetatud kaasomandi esemest mõtteline osa, mille suurus on kantud kinnistusregistris korteriomandi registriosa I jakku. Kaasomandi osa suurus on reeglina vastavuses korteri üldpinna suhtega kõigi korterelamu korterite üldpinda.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ