Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas kinnisvara müüja on minu kui ostja suhtes käitunud õigesti, kuna minu parkimiskoht on kitsam kui teised?31.08.2018

Tere

Sai ostetud parkimiskoht majaaluses parklas. Küsimus puudutab parkimiskoha laiust. Parkimiskoht sai ostetud enne objekti valmimist, st koht sai valitud ehitusfirma joonise pealt. Kõik müügis olnud kohad olid sama hinnaga. Suuruste erinevustest juttu ei olnud. Hiljem, koha kasutamise käigus tuli välja, et parkimiskohad on erineva laiusega, ent hind on kohtadel sama. Nimelt, minu parkimiskoha laius on 235 cm, mis jääb ka soovituslikust oluliselt vaiksemaks. Teised kohad parklas on näiteks 230-270 cm.
Kokkuvõttes sooviksingi teada, kas kinnisvara müüja on minu kui ostja suhtes käitunud õigesti?

Lugupidamisega

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, vastus sõltub selles, kuidas on lepingus sätestatud lepingu ese ja selle hinnakujundus. Kui hind on määratud nö tükipõhiselt, siis puudub alus nõuda hinnaalandust ainuüksi sellel põhjusel, et teised korteriomanikud said sama hinnaga suurema parklakoha.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ