Korteriomandiõigus

Küsimus: Kuidas jagada kinnistul tööde kulutusi kas korterite või korterite suuruste järgi?06.09.2018

Tere. Kinnistul kaks maja. Ühes kolm korterit ja teises üks korter. Peaksime teostame kinnistul ühiseid remonditöid. Põhikirja ei ole ja ka juhatust ei ole. Korterite suuruste vahe suur. Suuremate korterite omanikud tahavad tööde maksumuse jagada korterite peale. Otsustanud oleme, otsuste poolt peame olema kõik ühiselt. Kas nüüd on õigus suurel majal nõuda, et palju väiksema pinnaga eraldi olev maja maksab nendega võrdsetes osades või võtame aluseks ikkagi korterite ruutmeetrid/mõttelise osa?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteriomandi- ja korteriühistuseaduse paragrahv 40 lg 1 kohaselt jagunevad kaasomandi esemega seotud remondikulud korteriomanike vahel vastavalt kaasomandi suurusele. Seda põhimõtet ei saa korteriomanike enamuse otsusega muuta selliselt, et kulud jagunevad korterite arvu järgi. Seega tuleks kulud jagada ikka kaasomandi mõttelise osa järgi.
Tervitades, Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ