Korteriomandiõigus


Küsimus: Kas KÜ tohib ja mille alusel igakuise arve ümber nimetada korteriomaniku nimelt firma (OÜ) nimele?08.09.2018

Tere.
Väljavõte KÜ-le saabunud e-mailist:
Meil on selline küsimus. Meie ettevõte võtab üürile korter, ning me peame maksma kõik arved, sealhulgas ka kommunaalmaksed. Aga selle jaoks meil on vaja saada arved ettevõte nimele. Kas Te võite edastada meile arved firma nimele? Mida vastata? Kas on üldse mingit alust? Kinnistusosakonna andmetel korter, mida tahetakse firmale üürida, on omanikuks eraisik.

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.kvatro.ee

Tere, vastavalt korteriomandi ja korteriühistuseadusele vastutab korteriomandi majanduskulude tasumise eest ainult korteriomanik. Kui korteriomanik soovib seda kohustust delegeerida kolmandale isikule, siis tuleb tal selleks sõlmida kokkulepe korteriühistuga.
Korteriühistu majanduskulude puhul tuleb lisaks arvestada, et majanduskulude tasumise kohustus ei teki mitte arve-, vaid korteriühistu üldkoosoleku poolt kinnitatud majanduskava alusel. Seega seaduse mõistes ei ole korteriühistul arve esitamise kohustust ka korteriomaniku suhtes - piisab, kui ta teeb korteriomanikule teatavaks üldkoosoleku poolt kinnitatud majanduskava.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ