Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas pean maksma ostetud korteri omanikuna maja remondiks võetud laenu, kui see on otsustatud enne mind?18.09.2018

Aasta tagasi sai soetatud uus korter. Enne kui korterid ostsin oli ühistul võetud laen maja soojustamiseks. Kas ma kui korteri omanik pean seda osa laenu maksma või mul on õigus mittemaksta. Kuna minu palvele kui uuele elanikule allkirjastada laenulepingud vastati, et seda pole vaja, et enne kui ma sinna kolisin nad otsustasid seda üldkoosolekul. Ja kui ma küsisin kodukorda oli ühistu vastus, et on otsas. Kas ma pean igakuiselt seda laenu kinnimaksma või ei pea kui uus elanik, kui ma pole kuhugi allakirjutanud?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteriühistu üldkoosoleku poolt heaks kiidetud laenulepingu sõlmimise otsus kehtib ka korteriomaniku õigusjärglase suhtes. Eeltoodust tulenevalt kehtib õigusjärglase suhtes ka laenu tagamismaksmise kohustus.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ