Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas haldusfirma poolt esitatud väide vastab seadustele, et nendega lepingu lõpetamise peab otsustama üldkoosolek?26.09.2018

Tere

Haldusfirma väide juhatusele, kes soovib nendega lepingut muuta või lõpetada:
„Korteriühistu majandamine käib läbi korteriomanike poolt kehtestatud majanduskava. Kui soovite haldusfirmaga lepingut muuta või lõpetada, mis toob endaga kaasa korteriühistu majandamise rahalise muutuse, siis peab see kajastuma majanduskavas. Majanduskava saab kehtestada ainult korteriomanike üldkoosolek.“
Kas haldusfirma poolt esitatud väide vastab seadustele?

Lugupidamisega
KÜ juhatuse liige

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, vastab tõele, et korteriühist majandamine toimub majanduskava alusel ning juhul, kui majandusaasta kestel peaks mõni teenuseliik kallinema või korteriühistu reservkapital langeb alla seadusega nõutud määra, siis tuleb juhatusel kokku kutsuda korteriomanike üldkoosolek uue majanduskava kinnitamiseks.
Samas ei tähenda eeltoodu seda, et enne uue majanduskava kinnitamist ei tohi juhatus haldusfirmaga lepingut lõpetada. Kuna majanduskava peab muutma ainult siis, kui teenus läheb majanduskavas planeeritust kallimaks, mis selgub alles uue lepingu sõlmimisel, siis ei ole kehtiv majanduskava vana halduslepingu lõpetamisel takistuseks.

Tervitan, Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ