Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas 2017 oktoobris vastu võetud otsus rõdude varikatuste ehitamiseks oleks pidanud olema vormistatud korteriomanike kokkuleppena?06.10.2018

Tere,
2017.aasta oktoobrikuus võeti korteriühistu üldkoosolekul kvalifitseeritud häälteenamusega vastu otsus hoone ajakohastamise eesmärgil ehitada maja fassaadile rõdude kohale varikatused. Kas selline hääletamine tollal kehtiva korteriomandi seaduse järgi oli seaduspärane või tulnuks sõlmida kõigi korteriomanike kokkulepe? Või saab seda teha veel nüüd, kuna ehitustöödega pole veel alustatud?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, 2017 aastal kehtinud korteriühistuseaduse paragrahv 15 primm lõige 2 kohaselt oli korteriühistul õigus otsustada korterelamu kaasajastamisega seotud küsimusi korteriühistu üldkoosolekul osalenud ühistuliikmete lihthäälteenamusega. Seega oli rõdudele varikatuste ehitamise otsus seaduspärane.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ