Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas kortermaja suitsulõõride puhastamise kulud on KÜ kanda (nt hoolduskulude arvelt)?13.10.2018

Tere,
Kas kortermaja suitsulõõride puhastamise kulud on KÜ kanda (nt hoolduskulude arvelt)?
Ette tänades!

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteriomandi- ja korteriühistuseaduse (KrtS) § 4 lg 1, 3 ja 4 kohaselt kuuluvad suitsulõõrid kaasomandi osa koosseisu, mille korrahoidmine on korteriühistu kohustuseks.
Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ