Korteriomandiõigus

Küsimus: Kuidas vaidlustada veemõõtja vahetusega tekkinud näitude erinevus?19.10.2018

Tere,
Eelmise aasta juulis vahetati haldusfirma poolt mul veearvesti ja nüüd hiljuti pandi ühistu poolt küttekulujaoturid ja see veearvesti vahetati kaugloetava veearvesti vastu. Minu esitatud näit ja ühistu näit ei klapi, sisuliselt 10-kordne vahe. Kelle poole pöörduda, kes kinnitaks, kas minu esitatud andmed on õiged? Kui minul on õigus, kuidas saada ühistult uut korrektset arvet? Minu kirjade ja telefonikõnede peale ei ole ma saanud uut arvet ja lihtsalt nad jäävad kindlaks, et nende poolt on kõik õige. Aitäh abi eest!

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kui korteriühistu jääb endale kindlaks, et nemad ei ole näidu lugemisel eksinud, siis tuleks pöörduda erapooletu spetsialisti poole, kes kontrollib nii veemõõtja näitu, kui selle korrasolekut.
Juhul, kui selgub, et probleem on veemõõtjas endas, siis on Teil olemas ka alus, millega paluda korteriühistul arvet muuta.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ