Korteriomandiõigus

Küsimus: Kuidas kinnistusraamatus kajastuvat keldrikorruse korterit ehitusregistrisse saada?25.10.2018

Tere,
2013. aastal on soetatud keldrikorrusel asuv väike korter. Selle andmed aga kajastuvad ainult kinnistusraamatus, ehitusregistris sellise korteri olemasolust pole midagi kirjas. Kuidas seda sinna kanda ja kas see on üleüldse vajalik (müüa plaanis pole)?

Tänud vastuse eest!

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteri andmed kannab ehitusregistrisse kohalik omavalitsus.
Ehitsregistris korteri kohta info puudumine ei takista korteriga seotud tehinguid, küll aga võib see mõjutada korteri väärust, mistõttu soovitan pöörduda omavalitsuse poole ning selgitada välja, kuidas probleem lahendada.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ