Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas saame keelduda akende vahetusest, kui kogu majal plaanitakse vahetada?27.10.2018

Tere! Meil ülejärgmine aasta planeeritakse kortermaja renoveerimistööd, tõenäoliselt vahetatakse kõikidel aknad, meie tahaksime panna endale teised aknad puit raamiga kas on võimalik siis säilitada endale oma aknad mitte välja vahetada kui pannakse uued aknad kõikidele teistele, saame me keelduda seaduse mõttes sellest kuidas peaks käituma ja mida kellele esitama. Tänan

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, kuna korterelamu aknad kuluvad kaasomandi koosseisu (KrtS § 4 lg 3 ja § 4 lg 4), mida valitsevad korteriomanikud korteriühistu kaudu (KrtS § 34 lg 2), siis puudub üksikul korteriomanikul võimalus enamuse otsusele vastu seista.

Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ