Korteriomandiõigus

Küsimus: Kes korvab KÜ elumaja plaanilise renoveerimise käigus korteriomanikule tekitatud kahju?27.10.2018

Kes korvab KÜ elumaja (kanalisatsiooni püstaku) plaanilise renoveerimise käigus korteriomanikule tekitatud kahju peale uue Korteriomandi- ja korteriühistuseaduse jõustumist, kui endise Korteriomandiseaduse § 11 lg 1 p 3 enam ei kehti?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteriomandi- ja korteriühistuseaduse § 31 lg 1 p 3 regulatsioon vastab varasemale, küsimuses viidatud normile, ehk siis kaasomandi eseme korrashoiu tulemusel tekkinud kahju hüvitab korteriomanikule korteriühistu.
Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ