Korteriomandiõigus

Küsimus: Mis peaks tegema, et korterelamu arvele võtta, kelle poole pöörduda ja kui palju see maksma läheb?18.04.2019

Tere
Elan korteris, kus puudub ühistu ja korterelamu on arvelt maas. Mis peaks tegema, et korterelamu arvele võtta, kelle poole pöörduda ja kui palju see maksma läheb? Korterid on kaasomandis.
Ette tänades

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, korteriomandite moodustamiseks tuleb esimeses järjekorras pöörduda kohaliku omavalitsuse poole, kes määrab korteriomandite moodustamiseks planeerimis- ja ehitusalased tingimused. Kui eelnimetatud tingimused on täidetud, siis tuleb sõlmida notariaalselt tõestutatud kaasomandi lõpetamise ja korteriomandi moodustamise leping.
Tervitades,
Andry Krass
Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ