Korteriomandiõigus

Küsimus: Milline korteriühistu juhatus vastutab, kas vana või valitud uus?28.10.2011

Tere!
Korteriühistu üldkoosoleku otsusega toimus juhatuse ümbervalimine. Registrisse on esitatud kandeavaldus ja toimub endiste ja uute juhatuse liikmete digitaalne allkirjastamine. Vana juhatuse liikmed on allkirjad andnud, uue juhatuse osa liikmetest on otsustanud nüüd, et ei tahagi asuda juhatusse ja ei allkirjasta registris dokumenti juba mitu kuud ja asi seisab.
Milline juhatus on antud hetkel vastutav ja kes vastutab KÜ-s toimuva eest sellises olukorras?
Kuidas üldse olukord lahendada?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere,
korteriühistu juhatuse liikme volitused lõpevad ja algavad üldkoosoleku otsusega, seega mittetulundusühingute registri muutmiskande puudumine/viibimine ei oma ühistusisestes suhetes tähendust. Pingutusi Teie kirjeldatud olukorra lahendamiseks peab tegema uus juhatus. Lahenduseks on kutsuda kokku uus korteriühistu üldkoosolek, kus valitakse uued juhatuse liikmed, juhatuse liikmete mitteleidmisel näeb mittetulundusühingute seadus ette korteriühistu sundlõpetamise.
Lugupidamisega,
Andry Krass, MAL