Korteriomandiõigus

Küsimus: Kas korteriühistul on sõnaõigust maja ees linna maal parkimise osas?10.11.2011

Tere,
Meie 9-korruselise maja ees on linna maa. Kuna inimesi majas palju, siis autode parkimine on väga keeruline. Kas korteriühistul on mingit võimalust maja ees parkimist reguleerida, kas on mingit sõnaõigust? Mida peaks tegema?

Vastus: Andry Krass, Õigusteaduse magister, Eesti Omanike Keskliit, juhatuse liige; Kvatro Kinnisvarahalduse OÜ, juhatuse liige, www.omanikud.ee/

Tere, õigus Teie maja ees oleval maal parkimist reguleerida saab olla maa omanikul endal (linnal) või siis tema poolt volitatud isikul. Korteriühistu puhul võiks kõne alla tulla teine võimalus, st. reguleerida parkimist linnaga sõlmitud lepingu alusel. Infot lepingu sõlmimise võimalikkuse kohta oskab kindlasti anda kohalik linna(osa)valitsus.
Ilma lepinguta piirdub korteriühistu sõnaõigus õigusega nõuda linnalt, et parkimisala oleks heakorrastatud ja seda kasutatakse sihtotstarbe kohaselt.

Lugupidamisega,
Andry Krass, M.A.L.